Szlafrok nie jest zbyt docenianym elementem garderoby – zupełnie nie słusznie, ponieważ kobieta z klasą powinna wyglądać niezwykle również w domowym zaciszu. Wbrew pozorom, odpowiednio dobrany szlafrok może sprawić, że dama poczuje się jeszcze bardziej kobieco. Szlafrok nosimy na piżamę, koszulkę nocną lub gołe ciało. Stanowi on element naszej stałej garderoby. Występuje w postaci narzutki lub płaszcza i zwykle wykonany jest z bardzo delikatnych materiałów. Jak wybrać idealny szlafrok?
Rodzaje szlafroków
Większa cześć z nas nie zdaje sobie sprawy, z tego, jak wiele rodzajów i odmian tych części garderoby istnieje na rynku. Wyróżniamy dwie zasadnicze kategorie podziału szlafroków: jeśli chodzi o tkaninę oraz długość. Ta tak zwana „podomka” może być wykonana z bawełny, kaszmiru, jedwabiu, satyny, polaru, materiału frotte lub z weluru. Najbardziej eleganckie to te z jedwabiu, natomiast kaszmir i bawełna również pięknie się prezentuje. Dla zmarzlaków polecane są szlafroki z weluru lub frotte. Długość szlafroka zależy od naszych upodobań. Można zdecydować się na szlafrok długi, aż do samej ziemi, nieco krótszy czyli wersja „midi” lub zupełnie krótki. Na rynku dostępne są również wersje z suwakiem lub kapturem – idealny po kąpieli i myciu głowy. Co więcej, bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie, jeśli szlafrok posiada kieszenie, do których możemy schować telefon lub np. chusteczki higieniczne.
Jak wybrać?
Przede wszystkim należy kierować się prostotą. Nie decyduj się na udziwnione lamówki, kokardki czy koronki. Gładkość materiału niech stanowi jedyną ozdobę. Nie wybieraj szlafroków w kwiatuszki albo inne wzory… to już dawno wyszło z mody. Nie należy nosić zbyt obszernego szlafroka. Żadna kobieta nie lubi wyglądać na grubszą niż jest w rzeczywistości – niestety zbyt duży szlafrok wywołuje właśnie taki niechciany efekt. Wybierajmy tylko i wyłącznie szlafroki z dobrych jakościowo materiałów. Sztuczne tkaniny nie wchłaniają wody, więc są kompletnie bezużyteczne po kąpieli. Szlafroku nie musimy zakładać jedynie po kąpieli – możemy go traktować jako okrycie wierzchnie do chodzenia po domu, do odpoczynku, po wielu godzinach spędzonych w pracy. Zadbajmy więc, aby był to element garderoby niezwykle przyjemny i komfortowy, a dobrze dobrany szlafrok może okazać się inwestycja na lata.